Programy

Głównymi działaniami naszej organizacji są:

Wypożyczalnia sprzętu

Prowadzenie Bezpłatnej wypożyczalni sprzętu rehabilitacyjnego i pomocniczego, w ramach, której mieszkańcy powiatu rzeszowskiego mogą użyczyć na okres czasowy potrzebny, specjalistyczny sprzęt. Obecnie na stanie posiadamy ponad 660 szt. w tym: elektryczne łóżka wspomagające obsługę osoby leżącej, wraz z materacem przeciwodleżynowym i wysięgnikiem, balkoniki, wózki, rowerki, koncentratory tlenu, ssaki, piłki, równoważnie itp. Pomagamy w wyborze odpowiedniego sprzętu, udzielamy kompleksowej informacji o placówkach świadczących usługi i działania na rzecz osób niepełnosprawnych.

Powiatowy Dzień Jedności

Coroczna impreza plenerowa organizowana we współpracy z Powiatem Rzeszowskim i poszczególnymi Gminami w powiecie. Zadanie to jest realizowane najczęściej w II weekend czerwca, ma charakter dużego pikniku integracyjnego zarówno dla osób niepełnosprawnych, ich rodzin ale również dla danej społeczności lokalnej i samorządu zaangażowanych w organizację spotkania. Stałymi punktami jest msza polowa, wspólny gorący poczęstunek, prezentacja dorobku artystycznego społeczności lokalnej oraz zabawy i konkurencje sprawnościowo rekreacyjne dla najmłodszych. Powiatowy Dzień Jedności ma charakter otwarty, więc każdy może być jego uczestnikiem. Najważniejsza jest chęć, zaangażowanie i tolerancja dla drugiego człowieka. Nasza organizacja odpowiedzialna jest za pozyskanie środków finansowych celem zapewnienia bezpłatnego dowozu osobom niepełnosprawnym z poszczególnych Gminnych Stowarzyszeń, zapewnienia poczęstunku.

Cykliczne rajdy

Cykliczne rajdy turystyczno rekreacyjne dla osób niepełnosprawnych i ich opiekunów w najpiękniejsze rejony zarówno naszego województwa podkarpackiego oraz w Polsce. Zadania te realizujemy ze środków Samorządu Wojewódzkiego, PFRON oraz darowizn osób indywidualnych. Corocznie odbywa się 3 – 5 wyjazdów. W zależności od pozyskanych środków są to 2-4 dniowe rajdy, z określonym tematem przewodnim w zależności od miejsca i roku. Tym sposobem, każdy wyjazd, rajd nawet do nieodległych miejscowości jest dla nas okazją do odkrywania danego miejsca na nowo. Taki cel towarzyszył nam podczas dotychczasowych wypraw gdzie uczyliśmy się chodzić z kijkami Nording Woking, oswajaliśmy strach przed spływem galarami, odkrywaliśmy piękno krajobrazu przemyskich kresów wraz z pobytem na przedstawieniach teatralnych czy operowych, uczyliśmy się rozpoznawać kierunki na kompasie i czytać mapę i wiele innych zadań.

Od 2002 roku

Koordynujemy wyjazdy na turnusy rehabilitacyjne w większości do miejscowości nadmorskich. Nasza rola polega na skompletowaniu grupy uczestników, wspólnym zorganizowaniu transportu – wynajęciu autokaru czy zakupie biletów PKP. Podczas turnusu organizujemy wspólne zabawy, wycieczki.

Punkt Doradztwa

Jesteś osobą niepełnosprawną lub rodzicem – opiekunem, mieszkasz na terenie powiatu rzeszowskiego i potrzebujesz pomocy, wsparcia lub poradnictwa – skontaktuj się z nami.
Dziękujemy również wszystkim osobom prywatnym i firmom, którzy finansowo, wolontarystycznie i dobrym słowem wspierają naszą działalność.
Zadzwoń: (17) 85 78 695
Napisz: zwiazeksponprz@wp.pl

Razem spróbujemy znaleźć rozwiązanie.


Skip to content